İstanbul’da Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

İstanbul’da Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Yapan Tesisatçılar:

Sultangazi’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. Bu teknolojik cihazlar sayesinde Sultangazi de günlerce ustalarla uğraşmadan sorununuzu yaklaşık bir saat içinde çözüyoruz. Sultangazi Su kaçağı Ekibi Cihazlarımız termal kamera, dinleme cihazlarımızve görüntüleme kameralarımızla beraber su kaçağı tespiti çok kolay bir şekilde yapılmaktadır ve herbiri deneyimli ustalarımızla sorunlu bölgeyi noktasal olarak bulup tek seramik kırarak onarımını yapıyoruz. Bu yeni teknolojik cihazlar sayesinde artık evinizi kırdırmaktan kurtulun.Petek temizleme, tıkanıklık açma ve arıza tespiti cihazla su kaçağı bulma hizmetlerinizde de Tesisat Firması yardımınıza koşmaktadır.


    Beşiktaş’da Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. Su sızıntısı ev ve ofis sahipleri için büyük ve tehlikeli bir sorundur. Aslında, bunun farkedilmesi bazen zordur. Beklenmedik bir sızıntı evde hasara neden olabilir ve ev sahiplerine ağır sıkıntılar yaratabilir. Bu nedenle, olası sorunları tespit etmek, düzenli bakım taramaları olması önemlidir.


    Güngören’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Su sızıntısı aylık faturaları ve maddi hasarların artmasını önlemek için hızla ele alınması gereken en yaygın sıhhi tesisat sorunlardan biridir. Su sızıntısı pahalı onarımları yanında getirebilir, büyük sorunlara dönüşebilir.Bu yüzden profesyonel bir sıhhi tesisat şirketi kiralamak önemlidir. Bunun yerine su sızıntısını kendiniz düzeltmeye çalışırsanız iş daha çok sarpa sarabilir. Su sızıntısını aramak için evinizin içinde en yaygın kullanım alanları banyo, mutfak ve tuvalettir. Sızıntılı borular büyük bir sorun olabilir. Banyo lavabo altında sızıntılı bir boruyu bulmak bazen koay olsa da duvar ya da tavan tarafından görülmesi engellenmiş olabilir. Bu nedenle profesyonel bir inceleme yapmak ve buna göre düzeltmek için en iyisidir.


 

Fatih’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Tüm su tesisatları ve bu konuda birbirini etkileyen tüm yapıların sıkıntı çıkarması sonucunda etkilenmenizin önüne geçme amaçlı işinin ehli bir firmanın tesisat çözümlerinden yararlanmanız ise Fatih ve çevresinde kendinizi ve sevdiklerinizin belli bir şekilde etkilenmesinin önüne geçmenizi sağlamaktadır. Çünkü su kaçağı tespiti gibi bundan seneler öncesinde yaşadığınız tüm sıkıntıların sizlere komple tesisat değişimi gibi pek de istenmeyen çözüm önerilerinin sunulması yüzünden aylardır ödediğiniz binlerce liralık su faturalarına ek olarak aynı düzeyde tadilat ve sıva masrafı olarak da kötü bir geri dönüşün olmasına neden olmaktadır.

 


Eyüp’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Su kaçağı tespiti için gerekli tüm cihazlara sahip olmamızın yanı sıra sıhhi tesisatçılık ile alakalı çekirdekten yetişen personellerimizin etkisiyle birlikte gece gündüz demeden her daim profesyonel hizmetler alabilirsiniz. Çünkü Ersoylar Tesisat kalitesi ve üstün çalışma teknikleriyle komşularınızla aranızın açılmasına kadar gidebilecek bu durum karşısında emniyete kendinizi almanız çok daha önemli olacaktır.

 


 

Esenler’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Herkesin muhakkak hizmet aldığı mahalle tesisatçılarının çok daha başarılı işler yapamaması nedeniyle belli bir miktar kalite ve özende hizmet sunabilmelerinin çok da kaliteli cihazlar kullanamamalarına bağlanabilir. Çünkü Ersoylar Tesisat ve şubeleri olarak bu konuda oldukça kaliteli hizmetler ve direkt problemi çözmeye odaklı çalışmalar yapmaktayız. Esenler gibi oldukça büyük bir ilçede ise sunmakta olduğumuz hizmetlere ek olarak bu konuda yaptığımız çalışmaların meyvesini alan müşterilerimiz uygulanan teknikler ve az sayıda kullanılan kırma dökme işlemleriyle de sıkıntılarının hızlı sürede halledilmesi sayesinde belki de yaşam alanlarının az etkileneceği gerçeği sayesinde bu tip çözüm önerilerine başvurmaktadır. Su kaçağı tespiti konusunda İstanbul ve çevresinde yaşayan tüm halkımıza sunmakta olduğumuz hizmetler sayesinde belki de artık kırma dökme gibi işlemlere ihtiyaç duyulmadan kısa sürelerde ve vaktiniz alınmadan %100 firma garantili sıhhi tesisatçılık hizmetlerinin sunulması başarılmıştır.

 


Beylikdüzü’nde Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Kurumsal bir firma olarak Beylikdüzü semtinde modern sistemler ve teknolojik donanımlar ile gelişmiş teknik alt yapımız ve de kaliteli hizmet politikamız sayesinde su kaçağı tespitini hizmetini en üst düzeyde ve kısa sürede yapıyoruz.Yılların firmamıza kattığı tecrübe ve birikimlere dayanarak, olumlu referansların bünyemize kattığı güç ve güven ile müşterilerimize en iyi hizmeti sağlamayı amaçlıyoruz. Kulaktan dolma bilgilerle ve kabataslak usuller ile çalışmıyor, teknolojinin modern hayata sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle su kaçağının tespitini kısa süre zarfında ve seri şekilde tamamlayıp, işinde uzmanlaşmış destek personelimize bildiriyoruz. Su kaçağının tespitinin merkez noktası bilindiği için normal şartlarda beş veya altı saat civarında sürmesi gereken su kaçağının tespit ve tamirat işlerinin süresini Beylikdüzü semtinde ikamet eden müşterilerimiz için azami iki saate kadar indiriyoruz.Bayrampaşa’da Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. Bu teknolojik cihazlar sayesinde Sultangazi de günlerce ustalarla uğraşmadan sorununuzu yaklaşık bir saat içinde çözüyoruz. Sultangazi Su kaçağı Ekibi Cihazlarımız termal kamera, dinleme cihazlarımızve görüntüleme kameralarımızla beraber su kaçağı tespiti çok kolay bir şekilde yapılmaktadır ve herbiri deneyimli ustalarımızla sorunlu bölgeyi noktasal olarak bulup tek seramik kırarak onarımını yapıyoruz. Bu yeni teknolojik cihazlar sayesinde artık evinizi kırdırmaktan kurtulun.Petek temizleme, tıkanıklık açma ve arıza tespiti cihazla su kaçağı bulma hizmetlerinizde de Tesisat Firması yardımınıza koşmaktadır.


Bakırköy’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. Su sızıntısı tespit ve onarımında gereken tek şey ne derseniz eğer cevabımız işinde uzman tesisatçılar olacaktır. Her tesisat şirketi bütçesine göre, durumuna göre kaliteli ya da kalitesiz cihazları tercih etmektedirler. Ancak bu donanımlar kalitesiz ve son model cihazlar olmadıkları için tesisatınız da ortaya çıkan bir arızanın tespit edilmesi ve onarılması zor bir durum haline gelecektir. Tesisatçılarınız evinize zarar verecek ve siz gıkınızı bile çıkaramayacaksınız. Çünkü evinize o gelmedi siz onu çağırdınız. Tesisatçılar hem tespit ederken kırma yöntemine başvuruyorlar hem de onarımı yaparken de kırıyorlar. Çünkü yeterli bir bilgiye sahip değiller ve yaptıkları işte tadilat gibi bir durum haline geliyor. Bu yüzden tesisat işini yaptıracağınız firmayı iyi seçmelisiniz ve masrafı bakımından da zarara uğratmayacak bir firma olmalıdır. Firmamız 7/24 hizmetinize açıktır ve güvenilir ustalarımızla da kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

 


Bahçelievler’de Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. İstanbul’da ki su tesisatlarıyla ilgilenen ekiplerimiz, artık konutunuza ve işyerinize geldiklerinde tesisatı komple kırıp dökmeyerek, size komple tesisat onarımı yaptırtmak zorunda bırakmayacaklardır. Su kaçakları sadece sizin evinize hasar vermemekle kalmayıp, alt komşunuzu da zor durumda bırakacaktır. Sudan sebeplerden dolayı kafanızı ağrıtmanıza gerek yok. Son sistem boruları kameralarla izleme sayesinde sorunlu bölgeler sorunlu olmaktan çıkıyor ve çok kolay bir onarım haline geliyor. Eski zamanlarda olsaydı eğer duvarlarınız ve fayanslarınız kırılarak ortaya felaket ötesi durumlar çıkabilirdi. Ama artık Ersoylar Tesisat sayesinde bu dertten sizi garantili bir şekilde kurtarıyoruz. Evdeki su kaçaklarının nasıl ortaya çıktığına dair bir bilginiz var mı? Yoksa eğer sizi bilgilendirmek isteriz.

 


Bağcılar’da Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır.Su kaçağı tespiti için gerekli tüm cihazlara sahip olmamızın yanı sıra sıhhi tesisatçılık ile alakalı çekirdekten yetişen personellerimizin etkisiyle birlikte gece gündüz demeden her daim profesyonel hizmetler alabilirsiniz. Çünkü Ersoylar Tesisat kalitesi ve üstün çalışma teknikleriyle komşularınızla aranızın açılmasına kadar gidebilecek bu durum karşısında emniyete kendinizi almanız çok daha önemli olacaktır.

 

 


    Avcılar’da Cihazla su kaçağı tespiti noktasal olarak bulunmaktadır. Avcılar Su sızıntısı aylık faturaları ve maddi hasar artan önlemek için hızla ele alınması gereken en yaygın sıhhi tesisat sorunlardan biri. Küçük Su sızıntı pahalı onarımlar için çağırabilir büyük sorunlara dönüşebilir yana, profesyonel bir sıhhi tesisat şirket kiralamak için önemlidir. Bunun yerine su sızıntı kendiniz düzeltmek için çalışıyoruz, sen profesyonel bunu düzeltmek için bir tesisat yüklenici işe gerekir. Su sızıntısı aramak için evinizin içinde en yaygın kullanım alanları banyo, mutfak ve tuvalet bulunmaktadır. Sızıntı boruları büyük bir sorun olabilir. Bu banyo lavabo altında bir sızıntı boru noktaya kolay olabilir olsa da, duvar ya da tavan tarafından engellendi bulmak mümkün olmayabilir, bu nedenle profesyonel bir inceleme yapmak ve buna göre düzeltmek için en iyisidir.

 

 

Patlıcan Kebabı Tarifi

Fırında Patlıcan Kebabı Tarifi'nin Malzemeleri

Köftesi için:

 • 500 gr orta yağlı kıyma
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı pulbiber
 • Tuz
  Sosu için:

  • 1 yemek kaşığı salça
  • 2 su bardağı sıcak su
  • Tuz

  Üzeri için

  • 4 adet domates
  • 4-5 adet biber
  • 10 adet arpacık soğan
  • 6-7 diş sarımsak
   20130523_1853291tepsi-kebabi11

   Fırında Patlıcan Kebabı Tarifi'nin Yapılışı

   Patlıcanları dilimleyip, tuzlu suda yarım saat bekletin.

   Bu aşamada kıyma, baharatlar ve zeytinyağını güzelce yoğurun. Üzerini kapatarak yarım saat kadar buz dolabında dinlendirin.

   Dinlenen köfteleri ve suyunu süzüp bol su ile yıkadığınız patlıcanları ister tepsiye isterseniz şişe nasıl arzu ederseniz dizin. Bir patlıcan bir köfte yan yana olacak şekilde sıralayın. Domates, soğan, biber ve sarımsakları koyarak sıcak suda ezmiş olduğunuz salçalı suyu gezdirin. Suyu tepsinin büyüklüğüne göre değişir ama yeterli gelmezse bir miktar daha sıcak su ilave edebilirsiniz.

   Tepsinin üzerini folyo ile sarın ve 200 derece fırında pişmeye bırakın. 30-35dk sonra kontrol edin patlıcan ve köfteler yumuşamış ise folyoyu alıp üzerleri kızarana kadar daha pişirin.

   Afiyet olsun.

   tepsi-kebabi2561i81EBF989E40DED8B

 

 

BALIK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

BALIKBalık burcu insanlarının fiziksel olarak en dikkat çekici noktaları gözleridir. Büyük gözler, anlamlı bakışlar ve uzun kirpikleri vardır. Saçları dalgalı ve kıvırcıktır. Ten renkleri ise genel olarak kumral veya kestane rengidir. Yüzleri hafif toplu bir şekildedir. Ancak yüzlerindeki her yer uyum içerisindedir. Ağzı, kaşları ve burunu son derece güzeldir. Genel olarak Balık etlidir. Kol ve bacakları uzun değildir. Tenleri soluktur ve yaşları ilerledikçe alın kısımları açılır. Boyları çok uzun değildir ancak çokta kısa değildir. Hem erkeği hem de kadını orta boyludur.

Balık burcu son burç olduğu için kendinden daha önceki bütün burçların özetini taşımaktadır. Ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyonu simgelemektedir. Sonsuzluğun burcu olduğunu söyleyebiliriz. Bütün burçlar arasında onun kadar mistik düşünceli olanını bulmak oldukça zordur. Kendi yeteneklerinin farkında olmazlar ya da görmezden gelirler. Çevresinde bulunan çoğu insandan daha üstün olsalar da bunu belirtmek istemezler. Bunun nedeni ise alçakgönüllü olmalarıdır.

Genel görünümleri sakindir ancak iç dünyalarında fırtınalar koptuğunu söylemek mümkündür. Ucu bucağı olmayan, sonsuz Neptün okyanusunda yaşayan, hem fırtınanın hem de sakinliğin insanlarıdır. Yaşadıkları okyanus içerisinde duygular, bilinçdışı olaylar, sezgiler ve hayal dünyası ön planda bulunmaktadır ve saydıklarımızın hepsi Balık burcunun özellikleri arasında bulunmaktadır. İlerisi için plan yaptığı pek görülmez, daha çok sezgileri ile hareket etmeyi tercih ederler. Yani, yaşamın gerekliliği ile hareket ederler.

Balık burcu insanlarının çoğu duygusal insanlardır. Tıpkı bir okyanus gibi derin ve gizemli kişilikleri vardır. İç dünyalarını gizli tutmalarının nedeni, kendilerini bu şekilde daha rahat hissetmeleridir.

Balık burcu, bütün burçlardan kendilerine özellik toplayarak yaratılmıştır. Her burcun izlerini taşımaktadır. Mizacının renkli ve çeşitli olmasının en büyük etkeni de budur. Sezgileri tahmin edilemez derecede kuvvetlidir. Bu konuda önlerini kesecek en büyük etken duygularıdır. Duyguları, sezgilerinin önüne geçebilir. Son derece şefkatli ve merhametlidir. Tatlı dilli olduklarını söyleyebiliriz, yapıları sert değildir. Konuşma yetenekleri ile insanların kalplerini kolaylıkla kazanabilirler. Bu konuda oldukça yeteneklidir. Yardımsever bir yapısı vardır, ihtiyacı olan herkese karşı duyarlı davranır. Hatta o kadar duyarlıdır ki, insanların ihtiyaçlarına kendilerininkinden daha fazla önem verirler. Tüm bunların karşılığında istedikleri tek şey ilgidir. Bu isteklerinin gerçekleşmediğini gördükleri zaman küsüp, darılabilir. Kendilerine acıma gibi olumsuz özellikleri vardır.

Duyguları sürekli değişkenlik gösterebilir. Ruhsal olarak son derece derin dünya içerisinde yaşarlar. Ancak bu durum sürekli insanlar tarafından fark edilemez, gizli tutar. Her duyguyu kendi içerisinde yaşamak ister. Rahat yaşamak ve huzur içerisinde bulunmak en büyük istekleridir. Bazı Balık burcu insanları dışarıdan bakıldığında çok ciddi ve sert bir görüntüye sahiptir. Bu bütün Balık insanları için geçerli değildir. Ancak her Balık burcu insanının iç dünyası yumuşak ve his yüklüdür. Hislerini engellemekte çok büyük sıkıntıları vardır ve çoğu kez bu nedenle üzülebilirler.

Hassastırlar ve bunun en büyük nedenleri ise yıldızının hayalleri temsil etmesidir. Bütün burçlar arasında Balık insanından daha fazla hayal dünyası olan, renkli kişiliği olan bir başka burç insanı bulunamaz. Kurdukları hayaller, bir öncekinin devamıdır her zaman. Hayal kurmak her şeyleri diyebiliriz ve hayal kurmadıkları zaman gerçekten üzülen yapıları vardır. Yine de bunu bir denge içerisine sokmaları gerekir aksi halde zarar görebilirler.

Gerçek olan ile yüz yüze geldikleri zaman, kurdukları hayaller ile bir alakası olmadığını göreceklerdir ve sonucunda üzüleceklerdir. Kurdukları renkli hayaller ile gerçeklerin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Mutsuz olmalarının en büyük nedenlerinden bir tanesidir bu durum ve hiçbir zaman başarılı olamayacaklarını düşünürler.

Balık burcu olan insanların çift karakteri vardır diyebiliriz. Bu, doğum anında aldıkları yıldız etkileri ile bile değişim gösteremez. Çift karakterli olmayı kötü bir durum olarak görmemekte fayda var. Bu özellikleri çok yönlü olmalarını sağlar. Yine de hisleri konusunda dikkatli olmaları gerekir. Hislerinin sonucunda hem iyimser hem de kötümser kişilikleri olabilir.

KOVA BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

kovaKova burcu tüm burçlar arasında en uyumsuz burç olarak düşünülmektedir. Deneyselliğin, özgünlüğün ve önsezinin burcudur Kova. Kova burcu insanları hem idealizmi hem de pragmatizmin değerlerini bir araya getirmeye çalışır. Havai davranışları olabilir ancak ayakları da her zaman yere basmasını iyi bilir. Bunu da kendilerine özgü bir şekilde yaparlar. Kova burcu insanları genellikle çevresindeki insanlara yardım etmek için hareket eder. Ayrıca özgürlüğüne de aşıktır.

Kova burcu için özgürlük, yaşamın değişmeyen yegane kuralıdır. Özgürlük olmadan hiçbir şey gerçekleşmez. Özgürlük olduğunda ise, sınır sonsuzluktur. Kova burcu özgürlük düşkünüdür ve bu nedenle aşk konusunda sıkıntılar çekmeleri normaldir. Bağlılıktan uzak kalmayı tercih ederler.

Kova, hava grubunun burcudur. Ancak kimi zaman dışarıdan bakıldığında onun su grubundan olduğu düşünülebilir. Bunun nedeni ise güçlü önsezileridir. Duyguları ortada ve keskin önsezileri vardır. Oldukça zekidir. Enerjileri her zaman üst seviyededir.
Kova burcunun genel olarak kurallara duyarlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Özellikle halkın genel yargılarına ve toplumun kurallarına karşı duyarlılık göstermezler. Onlar sürekli değişmek ve gelişmek ister. Özgürlükçü, bilge ve yaratıcı ruhludur. Ancak bunların hepsi gerçeklik ve akıl üzerine kuruludur. Her konuda diklenirler. Karar verme konusunda sabit düşüncelere sahiptir. Bir karar aldığında, onu bu karardan döndürmek oldukça zordur.

Kova burcu akılcıdır. Bunun yanında hem sezgilerini hem de hayal dünyalarını kullanırlar. Bu özellikler bir araya geldiğinde Kovanın istediğine ulaşması çokta zor olmaz. Bu durum onlar için büyük avantajdır. Sürekli olarak yeni bilgiler edinmek, yeni bilgilerin sahibi olmak isterler. Ancak her öğrendiği bildiği direkt olarak kabullenmez. Öncelikle kendi içinde bir süzgeçten geçirir. Daha sonra fikir sahibi olur.

Sezgileri sayesinde baktıkları bir şey hakkında hemen fikir sahibi olurlar. Ancak kavrayamayıp, anlamadıkları zamanda direkt olarak sormayı tercih ederler. Her şeyi alt üst edip öğrenmeleri sadece bir kaç dakikalarını alır. Kova burcu bir konuda istediğini elde ettiği anda sıkılır. Bilgilerini ve fikirlerini her alanda söylemekten büyük keyif alırlar.

Kova burcu öğrendiklerini herkesle paylaşmaz. Sadece bilgilerine değer verecek insanlar ile paylaşımda bulunmayı tercih ederler. İkili ilişkiler kurmakta oldukça başarılıdır ve bu alanda zorluk çekmezler. İnsanlara olan sevgisi dolu doludur. Kimi zaman dengesiz davranışlarda bulunabilirler. Bağımsızlığa olan düşkünlüklerinden dolayı, nedensiz bir şekilde sevdikleri insandan uzaklaşırlar.

Kova burcu, Uranüs’ün etkisi altındadır. Uranüs hem değişimin hem de devrimin gezegeni olarak adlandırılır. Hal böyle olunca, Kova burcunun uyumlu, bir sonraki adımda ne yapacağı kestirilemeyen ve arkadaş düşkünü olmasını anlamak kolaylaşır. Kova burcu insanlarına farklı açılardan bakıldığında zıtlıklar görülür. Kişilikleri bu şekildedir. Diğer insanlardan farklı tepkiler göstermesi olağandır. Yeniliği, macerayı ve değişimi arar.

Kova burcunun genel olarak kişiliği oldukça dengelidir. Bu durum değişik etkilerden dolayı değişim gösterebilir. Kimi zaman beklenmedik davranışlar sergileyebilirler. Hoşlarına gitmeyen bir şeyi hemen değiştirmek ve ideallerine göre uyarlamak ister. Bu nedenle dünya üzerinde birçok büyük iz bırakan, dâhi Kova burcu insanları oldukça çoktur. Kova burcunun idealinde baskıya karşı çıkmak vardır ve gerekirse savaşmayı da tercih edebilir.

Hava burcudan olan burçlar genel olarak abartılı bir şekilde olan duygulardan çekinir. Bunlardan biriside Kova burcudur. Mantıksal olarak kontrol edemediği ve çözüme kavuşturamadığı durumlardan uzaklaşırlar. Zekalarını o kadar iyi kullanırlar ki, tehlike anında kaçış kapısı olarak düşünülebilir. Kova burcu insanları taraf olmayı sevmeyen, yardım etmekten zevk alan, oldukça anlayışlı ve hoşgörülü insanlardır. Taraf olmayı sevmedikleri için diğer insanlar tarafından vurdumduymazlık ile suçlanabilir. Kova burcu bir konuda görüş belirtmiyorsa, asla belirtmez.

Kova burcunun insanlık üzerinde muazzam düşünceleri vardır. Gerçekten çok büyük ideallere sahiptir. Birçok Kova burcu serseri fikirler ile yakından ilgilenebilir. Kova burcu asla bir finans görevlisi ya da mali işler sorumlusu olarak düşünülemez.

Kova burcu demek ya dâhi demektir ya da deli. İkisi de fark etmez, dikkatli olmak gerekir. Karar verme aşamasında her zaman daha iyi bilgilere sahip olunmalıdır. Kova burcu maddiyata fazla önem vermez. Belki de onların en büyük zayıflığı, savundukları idealleri kendileri uygulamıyor olmasıdır. Onlar her zaman insanlığı kurtarmak ister. Ancak yine de bu konuda pek fazla bir şey yaptığını söylemek mümkün olmaz.

Kova burcu, sosyal olarak aşırı derecede duyarlı olsa da, aslında egoisttir. Kolektif değerler için savaşırlar, bireysel değerler için değil. Tamda bu noktada Kova, diğer insanlardan ayrılır. İdeallerini gerçekleştirmeyi başaramayan Kova burcu insanları içine kapanır. Tam anlamıyla egoizmden oluşan duvarlar örmeyi tercih ederler. Bunun nedeni ise hiç hoşlarına gitmeyecek sürprizlerden uzak durmaktır.

Kova burcu günlük sorunlar üzerine çözüm getirmek ister. Her zaman bu tarz arayışlar içerisinde olacaktır. Çevresindeki insanlar ile ilişki kurarken kendisini biraz serseri, biraz hoşgörü sahibi ve sevilmeye değer bir kişilik olarak gösterir. Çevresindeki insanlar bu tarz davranışlarını aldırmazlık olarak yorumlayabilir. Ancak bu durum tam olarak böyle değildir. Kova burcu duygularını açığa vurma konusunda oldukça çekingen bir yapıya sahiptir.

OĞLAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

oglakOğlak burcunun genel özellikleri arasında kendinden emin oluşları, güçlü kişilikleri ve sarsılmaz yapıları vardır. Bu durum özellikle dış görünüşlerine yansır. Diğer insanlara biraz mesafeli davransa da aslında içlerinde sevgi ve ilgiye aç birisi vardır.

Oğlak burcu insanlarının özgüveni yüksektir ve kendi düşüncelerine fazlaca önem verir. Maddiyata eğilimleri çok fazladır. Zaten hayatlarındaki en önemli nokta da ilk olarak iş ve para, ikinci nokta da aşk vardır. Amaçları her zaman kazanmak, galip gelmektir. Kendilerine has sistemleri vardır. İnandıkları ve koydukları kuralların dışına çıkmaz, çıkılmasını da istemez. Bu konuda da bıktıracak derece de inatçı olabilirler.
Oğlaklar ciddi bir görünüme sahiptir. Üzerine yüklenen sorumlulukların farkındadırlar ve ağır gelse de kaçmaya çalışmaz. Gelenek ve göreneklere sıkı bir şekilde bağlıdırlar. Farklı olan, ilk olan hiçbir konuya sıcak bakmazlar. Bu konu da oldukça çekingen davranırlar.

Oğlak burcu insanlarını diğer tüm burçlardan özellik olarak, sabırlı olmaları ve mantıklı olmaları ayırır. Mantıksızlık olan her şeyde aşırı hassas olurlar. Bu iki temel özellikleri Oğlakların hadiseleri ve karşısındaki insanları daha açık bir şekilde anlamasına yardımcı olur. Yine de pek şanslı olduklarını söyleyemeyiz, özellikle Oğlak burcu erkeklerinin. Bu burcun zaman, iyilik perisi diyebiliriz. Zamanı kullanmayı çok iyi başarırlar, bu sayede hamle yetenekleri üst seviye de olur. Bu özelliklerini aşk hayatında, iş hayatında ve sosyal anlamda sıkça kullanır. Azim, Oğlak burcu için paroladır. Organize eden benim, temel sözleridir.

Oğlak burcu insanlarının hayatını iyi farklı şekilde anlatabiliriz: 30, 35 yaş sonrası ve öncesi. Bu yaşlara geldikleri zaman Satürn’ün devrini üzerlerinde hissederler ve değişime uğrarlar. Oğlak burcu kadını veya erkeği fark etmez her ikisi de 30, 35 yaşına gelene kadar kendilerini bulma konusunda arayış içinde olurlar. Burçlarını simgeleyen Oğlak’ın kendinden emin bir şekilde attığı adımlardan bu yaşlara kadar iz yoktur. Kişilik olarak bu döneme kadar kendilerinden memnun olmazlar. Tıpkı bir keçi kadar da tehlikeli olabilirler.

Ancak yaşamının ikinci dönemi olan 30, 35 yaşlarından sonra Oğlak burcu insanları, karakter olarak yerli yerine oturur. Başlarından geçen olumlu, olumsuz birçok olaylardan deneyim kazanmış olurlar. Aslında Oğlak burçları için sonradan açılan insanlar diyebiliriz. Hem Oğlak burcu erkekleri, hem de Oğlak burcu kadınları karşı cins ile ilişkilerinde kendilerini gerçek anlamda gecikme sonucunda keşfederler. Ayrıca meslek hayatlarındaki başarıları da diğer burçların insanlarına oranla daha geç gelir. Oğlaklar hayatı ne kadar ciddiye alırsa, başarıya da o kadar çok ulaşır.

Ayrıca oğlaklar hassas bir yapıya sahiptirler ve bu durum hastalık derecesine kadar çıkabilir. Eğer önlerine geçemezlerse dış dünya ile bağlarını koparma noktasına gelebilirler. Bir bilim adamının ne kadar zor işlerle uğraştığını biliyoruz, Oğlak burcu insanları için de duygularını ifade etmek neredeyse aynı zorluktadır.

Oğlakların kendi kendilerine yeten görünümleri ve azimli olmaları kimi zaman onları katı yürekli gösterebilir. Aslında bu durum bir yanılgıdır. Dış görünümleri ne kadar soğuk olsa da içleri o kadar sıcaktır. Sadık ve iyi niyetli kalpleri vardır. Sevgili olarak ve arkadaş olarak en güvenilir insanlar Oğlak burcundan çıkar.

Kadını ve erkeği için, toplum kurallarını hiçe saymak, gelenek ve göreneklerin dışına çıkmak, isteyecekleri en son şeydir. Oğlak burcu insanları için alçakgönüllüdürler diyebiliriz. Ayrıca yapmakta oldukları bir işle tarihe adını yazdırmak ister. Yaptıkları her iş ile gelecek nesillere fayda sağlamak, en büyük hedefleri arasında diyebiliriz.

Para konusunda tutucu bir yapıları vardır. Aşk hayatında ise ihtiyarlıdır. Akıllı bir keçi nasıl kayalık bir tepeye tırmanacağı zaman en uygun yolu ararken duruyorsa, Oğlak burcu insanları da durur, durumlarına en uygun yolu bulmak için düşünür. Harekete geçmeye karar verdikleri zaman ulaşacakları noktaya soğukkanlı ve ciddi bir şekilde kilitlenir. Hırslı yapıları ve karanlık yönleri, istedikleri hedefe ulaşmalarında en büyük yardımcılarıdır.

Fazla hırsı olan Oğlaklar, mutlu olmak istiyorsa daha ılımlı bir yapıya bürünmeleri gerekiyor. Aksi halde hırsları, mutluluklarının önüne geçebilir. İş hayatına da fazla önem verirler ancak söz konusu duygusal ilişkilere gelince iş hayatlarından, duygusal hayatlarına pek zaman ayıramadıklarını düşünürler. Aslında duygusal hayatları da, iş hayatları kadar önemlidir. Bu iki hayat arasında olumlu ve olumsuz bütün dengeyi yaratan kendileridir.

Oğlakları alışkanlıkların insanı olarak gösterebiliriz. İlerledikleri yolda kendilerini çok daha iyi hissederler. İş hayatında güvenli olmayı tercih ettikleri için, sıkıcı bir çalışma yaşantıları olabilir. Bunun sonucunda monoton bir yapıları olabilir. Sosyal hayatlarında nazik birisidir ve ön planda olmayı pek tercih etmezler. İnsanların hem Oğlak burcu kadınına, hem de Oğlak burcu erkeğine yaklaşmaları kolay değildir. İlk, arkadaş olarak kazandığınız bir Oğlak insanına tamamıyla güvenebilirsiniz.

YAY BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

yaYay burcu tüm burçlar arasında ideallerine en çok bağlı, şanslı ve en iyimser burcudur. Özgürlüklerine olan bağlılığı üst seviyededir. İnsanlar onu genellikle bu yönleri ile tanımlar. Enerjisi her zaman üst seviyededir, coşkusu hiç dinmez, ancak çokta huzursuzdur.

Yay burcunu insanlar genellikle dürüst oluşu ve açgözlü oluşu ile tanır. Öğrenim aşkını, yolculuk sevgisini ve bilgi peşinde koşturmayı Yay burcu temsil eder. Yay burcu oldukça meraklıdır. Yeni bilgiler öğrenme konusunda, yeni insanlarla tanışma konusunda her zaman hazır ve meraklıdır. Bu dünyanın öbür tarafında bile gerçekleşecek olsa peşini bırakmaz.

Simgesinden anlaşılacağı gibi çift karakterlidir. Burçlar kuşağında çift karakterli olan dört burç vardır ve bunlardan biride Yay burcudur. Yay burcu insanları bu nedenle sürekli karmaşıklık içerisindedir. İlk görüşte güven duymaya hazır kişilerdir.

Yay burcu insanları yıldızları bakımından oldukça talihlidir. Şansları her zaman yüksektir. Jüpiter, bolluğun ve zenginliğin temsilcisidir. Jüpiter, Yay burcuna temsilcisi olduklarını vermekle kalmaz, talihte verir. Ayrıca Jüpiter’in diğer anlamı da büyük talihtir. Yay burcu insanları kafasını kullanmayı başarırsa, başarıdan başarıya koşar.

Yay burcu her şeyden önce dostlarına önem verir. Yalnızlıktan nefret eder. Cana yakın, sevimli ve neşeli kişilerdir. Kendilerine olan güvenleri üst seviyede olan Yay burcu insanları, toplum içerisinde yeri olduğunu gayet iyi bilir. Sosyal çevrede ne kadar önemli olduklarını bilirler. Doğum anında ters yıldız etkisi almamış Yay burcu insanlarına Jüpiter bu konuda her zaman yardım edecektir. Bu sayede sosyal çevrede önemli olan yerlerini korumayı başaracaklar.

Yay burcu insanları çift karakterli olduğu için bulundukları durum ve davranışları diğer burçlara göre değişim göstermektedir. İki farklı insanı içlerinde barındırırlar. Birinci kişiliği vücuduna önem verendir. İkincisi ise kafa yapısına önem verir.

Yay burcu insanları son derece iyimserdir. Oldukça zeki, enerjisi yüksek ve girişkendir. Sahiplendikleri rollerinden oldukça emindir. Karşılarına çıkan, cesaretlerini kanıtlayacakları her türlü fırsatı değerlendirirler. Genellikle kendilerine faydası dokunacak kişiler ile arkadaşlık kurmayı tercih ederler.

Yay burcu insanları umudunu, tüm dünya tarafından takdir görmüş, ünlü ve üstün yeteneklere sahip insanlara bağlar. Güçlü insanların etrafa yaydığı güneş ile beslenir. Çoğunlukla, kendisinin değil, başkasının yaptığı büyük işler ile övünür. Bazı insanlar onun aslında hakkı olmayan bir popülerliğe sahip olduğunu düşünür. Yine de Yay burcu insanları yöneticilik özellikleri ile donatılmıştır. Bu nedenle bazen sempatik tavırlarından uzak görüntüler çizebilir.

Yay burcu insanları genellikle 30 yaşından sonra tam olgunluğa erişir. Tamamen rahat ve prensip sahibi olacaktırlar. Her şey istediği gibi giderse, çevresindeki insanlara başarı ve yükselme konusunda yöneticilik yapabilirler. Bunun yanında asilik ve hoşgörüde olacaktır. Değişime aşırı derecede inanırlar. Bu alanda gerekirse tüm ilke ve kuralları da yok sayabilir.

Yay burcu genel olarak materyalist’tir. Ona yöneltilecek her türlü suçlamayı reddeder. Ardından ileri görüşlü olduğunu, hoşgörülü ve liberal olduğunu söyler. Kişiliğinin bazı yönlerini, aynı özellikleri taşıyan insanlara açar. Bunun nedeni ise Yay burcunun farklı kişilikler taşımasından dolayıdır.

AKREP BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

akrepAkrep burcu burçlar kuşağının en ciddi, en gergin ve en çok sır tutan burcudur. Gözlemleme yeteneği üst seviyededir. Duyguları açık bir şekilde ortadadır. Saldırıya geçmeye hazırdır. Çelişkili bir kişiliğe sahiptir. Sevimli olması ve cömert bir kişiliğe sahip olması Akrebi belirleyen özellikler arasındadır. Aşırı derecede sadıktır. Duygusal olarak en fazla kırılan burçlar arasındadır.

Akrep burcu insanları için gülmek oldukça zordur. Duygusal olarak incinen, ihanete uğrayan Akrep burcu insanı için tek bir şart geçerlidir. O da intikam almak. Aşırı derecede soğukkanlılık gösterir ve bu konuda burçlar kuşağında daha iyisi yoktur. Tüm bunlara rağmen, Akrep burcu insanı kendisini korkutucu veya sinirli bulmaz. Dostlukları tutkulu yapısından, fazla duyarlı olmasından ve hislerinden dolayı bozulur. Daha da kötüsü düşmanlığa dönüşebilir.

Akrep burcu insanlara güvenmekte aşırı zorluk çeker. Karşısındaki insanın gerçekten içten olduğuna inanması gerekir. Bu da gerçekten uzun bir süre alacaktır. Yine de Akrep burcu insanı bir kez güvendiğinde, kendisini karşısındaki insana karşı açar. Güvendiği insanı engellemez. Her şeyini ona verir.

Akrep burcu, klasik astrolojiye göre kötülüğü, şiddeti ve cehennemi temsil eder. Ancak Akrep burcu insanlarının şeytansı bir kişiliğe sahip olduğunu söylemek mümkün müdür? Hayır. Akrep burcu insanı bu benzetmeye yakışacak bir insan değildir. Akrep burcu insanları, karşısındaki insana şeytanca şeyler yaptırabilecek özelliklere sahiptir.

Akrep burcu, insancıl içgüdülerin yıldızı olan, Plüton’un etkisi altındadır. Akrep burcu insanlarının hayatındaki en önemli nokta, tutkusunun ateşidir. Duygularını kontrol etmeyi bilen Akrepler, bunu enerjileri için yararlı bir şekilde kullanabilir. Ancak duygusunu kaybeden bir Akrep zehirli olabilir. İnsanları zehirlemeyecekleri kadar uzaklaşmaları gerekir. Akrep burcu her zaman için aşırılığa hazır bir burçtur. Tüm burçlar arasında, Akrep burcu kadar hem iyi hem de kötü işler yapabilecek başka bir burç yoktur. Akrep burcunun bu kadar tutku yüklü olması aslında fiziksel ilişki köklerinden kaynaklanır. Akrep burcunun fiziksel ilişkiyi, en esaslı, en saf şekilde bedenlerine uyarladığı bilinmektedir. Ve fiziksel ilişki arzuları onların el sürülmemiş gücünün ufak bir görünüşüdür. Saf, kendini geliştirmemiş bir Akrep, burçlar kuşağının en etkili burcu arasındadır.

Akrep burcu hayatı bir deney sahası olarak görür. Ancak asla oyun alanı olarak görmezler. Yaptıkları herşey aşırı ciddilik ile yapılmıştır. Amaçları her zaman kesin bir sınır ile çizilmiştir. Her şey amaçlarına nasıl ulaşacakları ile ilgilidir. Amaçlarına ulaşma yolunda karşılarına çıkan her şeyle savaşmaya hazırdır. Ve mümkün olduğunca bu sorunları yok etmek için uğraşır. İnsanların oyunlarını, planlarını ve stratejilerini bozmak onlar için çok önemlidir ve bunu çok severler.

Akrep burcu aldatıcı değildir. Kendisi yalancı olmadığı için, yalan söyleyen, sahtekar insanları açığa çıkarmakta oldukça iyidir ve hemen fark eder. Bakışları, insanların içini okurcasınadır. Gözlerinin hedefinde olan kişi tüm açıklığı ile Akrebin önündedir. Ancak Akrep burcu insanı okuyabilir mi? Evet. Ancak bu durum çok az kişi için geçerlidir. Akrep burcunun özel hayatına müdahale eden kişi, aşırı tepki ile karşı karşıya kalır. Sergiledikleri bu tepki, onlar için aslında hoş bir durum değildir. Bu davranışlar Akrep burcunu hesapçı, kibirli ve egoist yapmaya zorlar.

Akrep burcu kendini kandırmayan insanların burcudur. Gerçek ne kadar acı olsa da asla kaçmazlar. Karşısındaki insanın zayıf yönünü keşfederse bunu silah olarak kullanabilir. Akrep burcu inandıklarını savunmakta oldukça katıdır. Bu konuda oldukça açık ve acı karaktere sahiptir. Hal böyle olunca birçok düşman edinmeleri oldukça kolaydır. Akrep burcu yeniliğin ve ölümün burcudur. Ölüm ve yaşam, gizemlidir. Bu nedenle onlar için oldukça çekicidir. İsteği ve ilgiyi severler. Kişisel olarak yaklaşımlarında sezgisel duygusallıkları vardır. Akrep burcu insanı oldukça flörtçüdür. Duygusal olarak yoğun olsalar da, sevgili değiştirme konusunda oldukça hızlıdır. Birlikte olduğu kişi ile ne kadar yakın olursa olsun, gizli bir tarafının olmasını ister.

Akrep burcunu tanımlamak oldukça zordur. Onlar her zaman uç noktada hareket eder. Yarım veya az bir ölçü onlar için geçerli değildir. İstekleri ile tanımlanan bir Akrebin hayatın her alanında istekleri olacaktır. Bu konuda Akrebi tanımlayacak en iyi kelime, “arzuluyorum” dur. Hal böyle olunca bir şeyi yarım yaşayan Akrebe rastlamak oldukça zordur. Yaşama güçleri oldukça yüksektir. Aslında Akrepler patlamaya hazır volkan gibidir. İçlerindeki güç, gözlerinden okunabilir. Hal ve hareketlerini kontrol etmeyi başarsa dahi, gözleri onu ele verebilir. Gözlerinden, sevgisini veya nefretini anlamak mümkündür. Kızgın bakışları çoğu insanı yolundan çevirebilir.

Akrep burcu yeniliğin ve ölümün burcudur. Ölüm ve yaşam, gizemlidir. Bu nedenle onlar için oldukça çekicidir. İsteği ve ilgiyi severler. Kişisel olarak yaklaşımlarında sezgisel duygusallıkları vardır. Akrep burcu insanı oldukça flörtçüdür. Duygusal olarak yoğun olsalar da, sevgili değiştirme konusunda oldukça hızlıdır. Birlikte olduğu kişi ile ne kadar yakın olursa olsun, gizli bir tarafının olmasını ister.

Akrep burcu kendini kandırmayan insanların burcudur. Gerçek ne kadar acı olsa da asla kaçmazlar. Karşısındaki insanın zayıf yönünü keşfederse bunu silah olarak kullanabilir. Akrep burcu inandıklarını savunmakta oldukça katıdır. Bu konuda oldukça açık ve acı karaktere sahiptir. Hal böyle olunca birçok düşman edinmeleri oldukça kolaydır.

Akrep burcu yeniliğin ve ölümün burcudur. Ölüm ve yaşam, gizemlidir. Bu nedenle onlar için oldukça çekicidir. İsteği ve ilgiyi severler. Kişisel olarak yaklaşımlarında sezgisel duygusallıkları vardır.

Akrep burcu insanı oldukça flörtçüdür. Duygusal olarak yoğun olsalar da, sevgili değiştirme konusunda oldukça hızlıdır. Birlikte olduğu kişi ile ne kadar yakın olursa olsun, gizli bir tarafının olmasını ister.

TERAZİ BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

teraziTerazi burcu aşk tanrıçası olarak bilinen Venüs tarafından yönetilir ve tüm burçlar arasında en dengeli olanıdır. Ondan daha hoş olan bir burç daha bulmak oldukça zordur. Tüm burçlardan daha zarif ve kibardır. Terazi burcu adaleti, siyaseti ve dengeyi temsil eder. Yıldızımdan dolayı güzellik ve sevgi ile donatılmıştır. Evliliğin insanıdır.

Terazi burcundan olan her insan kibardır, kaba olmaktan son derece nefret eder. Güzellik ve estetik duyguları gelişmiş insanlardan oluşur. Uyum onlar için çok önemlidir. Bunu hayatlarının her alanında ararlar. Son derece zeki, kendisinden beklenmeyecek kadar da saf ve temiz kalplidir. Bu nedenle kolayca aldatılabilir. Hem çok iyi konuşmacı, hem de çok iyi dinleyicidir.

Terazi burcu insanları telaş etmekten hoşlanmaz, aceleci değildir. Nadiren aceleci bir tavır sergiler. Terazi burcunun en büyük amacı dengeyi bulmaktır. Son derece dengeli bir insandır ancak kimi zaman çevresindeki insanlarında sinirlerini bozabilir. Kendisinden hiç beklenmedik bir şekilde kavgacılık sergileyebilirler. Son derece inatçı kişilerdir. Genel olarak huzursuz yapıları vardır. Üzüldükleri zaman bu hissi derinden hissederler. Son derece de şaşkın olabilirler.

Terazi burcu insanlarının Venüs tarafından güzellik ile donatıldığını söylemiştik. Burcun kadını son derece güzel, erkeği ise dayanılmaz derecede yakışıklıdır. Yüzlerinden yumuşak, etkileyici tebessüm hiç eksik olmaz. Asık suratlı, sert tavırlı Terazi burcu insanına rastlamak oldukça zordur. Kolay kolay sinirlenmezler ve sinirleri hemen geçer.

Terazi burcu insanları için uyum her şey demektir. Peki uyumu bu kadar arayan Terazi, gereğinden fazla, aşırı davranışlarda bulunur mu? Evet. Gereğinden fazla yemek yer, gereğinden fazla içer ve gereğinden fazla fiziksel ilişkiye girebilir. Bunları yaptığında ise tüm dengeyi alt üst edebilir. Hal böyle olunca uyum istekleri de bir kenara bırakılır.

Hem aşırı derecede duygusal hem de aşırı derecede eğlenceli bir insandır. Ağlamayı seven, kolayca göz yaşı döken bir çok Terazi vardır. Ancak bir anda her şey değişir ve eğlenmeye başlar. Her şeyi geride bırakıp, pırıl pırıl, ışıl ışıl bir insan olurlar. Neşeleri her zaman üst seviyededir. Gülmeyi, güldürmeyi sever. Tüm bunların sonucunda çoğu insan Terazinin çift karakterli olduğunu düşünebilir, ancak asla düşünüldüğü gibi değildir. Terazi burcunun duyguları aşırı derecede zengindir. İçgüdüleri sayesinde ruhsal sağlığını, fiziksel sağlığını korumasını iyi bilir.

Terazi burcu tam olarak, eşit bir şekilde, kibarlıktan, iyilikten ve kavgacılıktan, asi, inatçı bir kişilik olarak var olmuştur. Son derece mantıklı olabilir. Boyun eğmenin ne olduğunu bilmez. Filozof’a benzer kişiliğe sahiptir.

Terazi burcu insanı yaşanabilecek her tartışmada adil olan kişi olacaktır. Her durum mantık çerçevesi içinde gerçekleşir. Tartışma sırasında Terazi, ılımlı bir insanı bile çileden çıkarmayı başarabilir. Bu tarz davranışlar sergileyen Teraziler, kendilerini de kararsızlık içerisinde bulabilir. Terazi burcu insanlarının önemli özelliklerinden birisi de sinirli olan bir insanı sakinleştirmeyi başarabilmesidir. Karşısındaki insan ne kadar öfkeli olursa olsun sakinleştirmeyi başarır. Bu özelliği sayesinde aslında iyi de bir arabulucudur. Şiddetten nefret eder, hayatlarının hiç bir alanında şiddete rastlanmaz.

Terazi burcu insanlarının biraz da olsa huysuz olduğunu söylemek gerekir. Yine de her durumda dengesi kolayca kuracaktır. Duyguları ve fikirleri uyum içerisinde olan Terazinin kefesi asla bozulmaz. Ama öncelikle uyumu sağlamaları gerekir. Teraziler iç dünyalarında derin çelişki yaşayan insanlardır. Naif yapıları, diğer insanlar tarafından tembellik olarak yorumlansa da, aslında bu doğru değildir. Sakin ve huzur arayan yapıları tembellik olarak yorumlanabilir. Terazi insanı istediği ve aradığı huzuru ancak bir yere ait olduğunu hissettiğinde bulur. Teraziler için insan ilişkileri de oldukça önemlidir. Terazi burcunun herkes tarafından sevilme ve beğenilme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç o kadar çoktur ki, bazılarında saplantı haline gelebilir.

Terazi burcu için aile ve dostluk çok önemlidir. Tüm bunları ve evliliği bir tür ortalık olarak görebilir. Terazi burcu insanı dost olarak fazla derinlere inmez. Mesafelidir. Sorunsuz, eğlenceli ve hoş zaman geçireceği bir ortam arar. Yalnız kalmak asla ama asla onlara göre değildir. Kendisini asla yalnız bırakmayacak, her zaman sevecek ve hayran olacak insanları sever. Muhtemelen eşi de böyle bir insan olacaktır. Söz eşe gelmişken şunu da belirtmek gerekir; Terazi burcu kolay kolay tek eşliliğe yanaşmaz. Bunun nedeni ise, tek bir kişinin ilgisinin ona yetmemesidir.
Terazi burcu insanı ihtiraslı ve aşka aşırı düşkünlüğü ile bilinir. Sevdiği zaman kendisini o kişiye bağlamayı, sevdiği kişiyi de kendisine bağlamayı iyi bilir. Sevdikleri zaman kalbini bütünüyle sevdiğine verir ve bağlılık gösterir.

Terazi burcu insanı tam anlamıyla gerçek bir diplomattır. Nerede, nasıl davranacağını, yapması gerekeni iyi bilir. İnce ve nezaketli kişilikleri onlara hemen her kapıyı açar. Yaptıkları, uğraştıkları iş ne olursa olsun, asıl amaçları dünyayı güzel hale getirmektir. Hayatın kötü yönlerini değil, iyi yönlerini, güzel taraflarını görmeye çalışır.

Terazi burcunun söylediği sözler asla kırıcı değildir. Aslında onlar tartışma içerisinde bile zaman zaman gülümser. Onların gülümsemesi inanılmayacak kadar etkilidir. Gülümsemesi, onların en önemli silahıdır. Terazi burcunun düşüncesine itiraz eden kişiler, onun gülümsemesi karşısında şaşkınlığa bürünebilir. Bunun sonucunda çoğu kişide aslında söyleyeceklerini unutabilirler.

Terazi burcu müziğe aşıktır. Aslında Terazinin kişiliğini dinledikleri müzikten anlamakta mümkündür. Genel olarak Teraziler romantik müzik dinlemeyi sever. Anlatılması zor şeylerin, müzik ile anlatılacağına inanır. Hislerini şarkı ile belli eden birçok Terazi vardır. Terazi edebiyata da önem verir. Bu konuda oldukça meraklıdır.

BAŞAK BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

başakBaşak burcu burçlar kuşağının en orta burcudur. En belirgin özelliği akıllı olmasıdır. Doğru olan ile yanlış olan arasındaki farkı kolaylıkla ayırt edebilirler. Son derece dikkatli kişilerdir. Her şeyi değerlendirir, ölçer, biçer ve düşünürler. Karar alacaklarsa da karşılaştırma yapmadan almazlar. Yaptıkları analizleri gerçekten ince eleyip, sık dokuyup yaparlar. Uygunsuz durumları, hızlı bir biçimde anlayabilir ve düzeltme çabası içerisine girerler. Tüm bunları Başak burcunu ayrıntıcı, takıntılı ve titizlik hastası gibi gösterebilir. Başak burcu insanları için dürüstlük ve doğruculuk çok önemlidir. Bu konuda çevresindeki insanların özen göstermesi gerekir.

Başak burcu insanlarının bulundukları ve yarattıkları ortam tam anlamıyla bir müze gibidir. Her şey simetrik bir şekilde yerleştirilmiştir. Renk uyumuna, düzene ve titizliğe aşırı derecede önem verirler. Evinde bulunan kitapları bile konularına göre yerleştirirler. Yaşadıkları ev her zaman temizlik kokusu ile dolup, taşar. Böyle bir eve misafirliğe gittiğinizde, o evin sahibinin Başak olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Başak burcu, aklın gezegeni olarak adlandırılan Merkür tarafından yönetilir. Onları en çok rahatsız eden durum çevresi ve ruhsal durumlarıdır. Bu tarz karmaşalardan aşırı derecede rahatsız olurlar. Başak burcu insanlarının ayakları her zaman yere sıkı ve sağlam bir şekilde basar. Bunun nedeni ise toprak grubuna bağlı olmalarıdır.

Başak burçlar kuşağının güven ve huzur veren burcudur. Desteğe, güvenmeye ve dayanışmaya ihtiyacı olan herkesin ona da ihtiyacı var demektir. Çoğu insanın aklını başından alabilecek hareketler, Başak burcu insanları için oldukça doğaldır. Alınması gereken kararlarda, doğru adımlar atar ve tereddüt etmeden uygulamaya sokar. Hızlı kararlar alması ile dikkat çeken insanlardır. Özellikle tıp dalında, bir çok Başak burcu insanına rastlamak mümkündür. Sürekli mızmızlanan insanlar karşısında sakin olmasını iyi bilirler.

Başak burcu insanları için, karmaşık değil, tek düze bir insandır diyebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında ruhsal sıkıntıları yokmuş gibi görünebilir. Ancak tüm bunları düşünmeden önce ona biraz daha yakınlaşmalı, daha sonra karar vermeniz gerekir. Başak, Merkür’ün çocuğudur ve oldukça akıllıdır. O asla soğuk ve sıradan bir insan olamaz. Özellikle duygusal anlamda nadir tepkiler gösterir. Bu da diğer insanlar tarafından duygusuzluk olarak görülebilir. Ancak bu hiçte böyle değildir. Son derece duygu yüklü ve şefkatli bir insandır ancak bu konuda karşısındaki insana gerekli olan ilgiyi göstermez. Kendisindeki tüm zayıf yönleri bilir. Bu nedenle kendisinden şüphe edebilecek kişiliğe sahiptir. Ancak bu şüphecilikleri manevi değerlerini bozacak şekilde değildir.

Başak burcu insanları sürekli olarak daha önce yaptığı hataları düzeltmek adına hareket eder. Güvensizliklerini ve koruma özelliklerini yok etmek ister. Başak burcu insanın takvimler ile arası o kadar iyidir ki, hemen her şeyi not alır. Ancak hiç kimse önceden, yaşanabilecekler konusunda fikir yürütemez. Başak burcu ne kadar akıllı olursa olsun, kestiremediği şeyler yaşayabilir. Kargaşadan nefret eder ve böyle bir durumun içerisine girmemek içinde aşırı hareketler sergileyebilir. Hayat ile ilgili planları konusunda abartılıdır. Bu nedenle coşku ve heyecan eksiklikleri vardır. İnsanlar konusunda, dış çevre konusunda her zaman duvarları vardır. Bu duvarları kendisi inşa eder ve arkasından şunu söyler; bir hapishane hayatı yaşıyorum.

Başak burcu insanlarının en dikkat çekici özelliklerinden biride kendilerine aşırı derecede dikkat etmeleridir. Bu tarz davranışları, çevresinde bulunan insanları kimi zaman sinirlendirebilir. Özellikle dış görünüşleri konusunda çok dikkatlidir. Ancak bu özellik sadece bulunla da kalmaz. İç dünyaları konusunda da aşırı derece dikkatlidir. İnceleyici ve detaycı davranırlar. Bu özellikleri ile kendisindeki veya karşısındaki insanın zayıf noktasını kolaylıkla fark edebilir. Bunları kolaylıkla anlaması, eleştirici olmasına neden olabilir. Yaptıkları eleştiri karşısındaki insanı da derinden üzer. Yaptıkları her eleştirinin içinde her zaman bir gerçeklik mutlaka vardır. Bunu unutmamak gerekir.

Başak burcu insanları kısa vadeli planlar yapmaz. Yaptıkları her plan ileriye yöneliktir. Önlerine bir hedef koyduklarında, o hedefe ulaşma yolunda asla pes etmezler. Sabırlı yönleri bu konuda kendilerine destek çıkar. Araştırmacı ve analitik zekaları vardır. Mantıklarından gelen güçlü sesleri vardır. Maddiyat, Başak burcu insanları için çok fazla önemli değildir. Sadece ihtiyaçlarını karşılayacak kadar maddi güce sahip olmak ister. Ün’den, şöhretten ve lüks hayattan fazla hoşlanmazlar ve pekte ilgilerini çekmez.

Başak burcu insanları için çalışmak gerçekten önemlidir. Emek olmadan, hiçbir şeyin kazanılmayacağını iyi bilir. Tüm burçlar arasında, aldığı görevlerin ve sorumlulukların, Başak burcu insanları kadar farkında olan başka bir burç yoktur. Yerine getirmediği hiç bir sorumluluk ve görev yoktur.

Başak burcu insanları ağırkanlı veya maddeci değildir. Onun estetik güzelliklerden uzak yaşadığını düşünmek neredeyse imkansızdır. Başak burcu insanı son derece pratiktir ve bu konuda oldukça başarılıdır. Belki de onların en önemli kusuru, mükemmeliyetçi olmasıdır. Her şeyin mükemmel olmasını ister. Onun için ya mükemmel olacaktır ya da hiç. Bu tarz davranışlarını, kendi içlerinde aşmayı başardıkları sürece emin adımlar ile ilerleyecektir. Her adımda pratik olmalarının ve zekalarının etkisini hissedeceklerdir.

Başak burcu insanlarının öne çıkan bir diğer özelliği de aşırı temiz olmalarıdır. Temizlik onlar için o kadar önemlidir ki, bu durum hastalık noktasına varabilir. Temizliğin ve titizliğin yanında düzene de aşırı derecede önem verirler. Düzen, hayatlarının her alanında kendisini gösterir. Değişime fazla açık değildir. Geleneksel yaşamayı tercih ederler.

Başak burcu insanlarının arkadaşları da tıpkı kendisi gibidir. Kendisi gibi kurallara uyan, bunları yok saymayan insanlar ile yaşamak ister. Toplum kurallarına aykırı gelecek hiç bir hareketi sergilemezler. Bu nedenle onları sabit fikirli olarak görmekte mümkündür. Onlar için doğru olan bir fikri değiştirmek oldukça zordur. Başak burcu insanları son derece dürüst kişilerdir. Gizemli işler ve davranışlar ona göre değildir. Dedikodu yapmaz, hiç kimsenin arkasından konuşmazlar.

Başak burcu insanları güvenilir ve ölçülü insanlardır. Sakin görünüşlerinin altında güvensizlik olan kişilerdir. Ancak bu durum bir gün patlama noktasına ulaşacak ve patlayacaktır. Başak burcu insanları çift karakterli değildir. Başak burcu insanları haylazlık etmekten hoşlanır. Bazı başak burcu insanları da korkunçluk noktasına varabilecek kadar züppe olabilir.

ASLAN BURCU GENEL ÖZELLİKLERİ

aslanAslan burcu Güneş’in etkisi altında olan bir burçtur. Güneş ise sadece Aslan’ın yıldızı olarak dikkat çeker. Güneş hayat verir, hemen her güçten üstündür, parlak ve yakıcı özelliklere sahiptir ve bu özellikleri Aslan burcuna aktarır. Tüm bunlar göz önüne alındığında Aslan burcunun eşsiz bir insan olduğunu düşünmemek mantıksız olur. Talihleri ve şansları son derece açıktır. Yöneticileri Güneş sayesinde her alanda dikkat çekmeyi başarırlar. Hayatta başaramayacakları şey oldukça azdır. Engel nedir bilmezler. Gururları oldukça üst seviyededir. Özgüvenleri oldukça yüksektir, kendilerine her zaman güvenir ve hayranlık duyarlar.

Aslan burcu hemen herkesi yönetebilecek özelliklere sahiptir. Özellikle fiziksel yönleri ile dikkat çekerler. Tıpkı bir Aslan’a benzer, yele gibi saçlara sahiptir. Tembel görünüşleri ise aldatmaya yöneliktir. Yürüyüş tarzları mağrur ve dik’tir. Karakterleri yumuşak, tutarlı ve sakindir, bu davranışlarının içinde saklanırlar. Elleri oldukça güçlü ve dikkat çekicidir.

Aslan burcu özellikle perdeyi ve sahneyi temsil etmektedir. Rol yapmayı onlar kadar iyi yapan başka bir burç yoktur. Bu nedenle Aslan burcu insanlarından bir çok ünlü, artist ve aktör çıkar. Rol yapmayı becerebildikleri gibi uygulamayı da severler. Sahnede olmayı başaramayan bir Aslan burcu, bu isteğini hayatında rol yaparak gidermeye çalışır. Hal böyle olunca Aslan burcu insanı hakkında farklı görüşlere sahip insanlar tanımak oldukça kolaydır. Farklı farklı insanların, bir tek Aslan burcu üzerinde değişik görüşleri vardır.

Aslan burcu gösterişi ve canlılığı sever. Yaşam gücünü, liderliği ve asaleti temsil etmektedir. Aslan burcunu yürüyüş tarzından, enerji dolu yapılarından, hareketli oluşundan, sağlam ve cana yakın oluşundan tanımak mümkündür. Sakin bir görünüşe sahiptir ve buna rağmen oldukça güçlüdür. Kızdıkları zaman, tıpkı hayvanlar aleminin kralı olan Aslan gibi kükrerler. Aşırı derecede çekicidir, ona karşı koymak oldukça zor bir durumdur. Doğaldır, asla yapmacık hareketler sergilemezler. Gözleri ışıl ışıl parlar. Yaşama güçleri ile dayanılmaz ve reddedilemez bir burç olarak bilinir. Bu kadar özelliği başka bir burçta bulmak oldukça zordur.

Aslan burcu insanlarının, diğer insanlar üzerinde anlaşılamaz bir etkisi vardır. Dışarıdan bu özelliği gözlemlemek inanılmaz bir şekilde haz verir. Bu özelliklerin yanında, Aslan burcunun son derece kurnaz olduğunu da unutmamak gerekir. Kurnaz yapıları, hemen her anlamda ortaya çıkar. Açık sözlüdür. Bir şey hoşuna gidiyor ve istiyorsa, istemiyor ya da beğenmediyse söyler. İnsanları utandıracak derecede, komplimanları abartabilirler.

Aslan burcu insanını alımlı ve gösterişli tavırları ile bir yerde fark etmemek neredeyse imkansızdır. Onu fark etmemek için gerçekten kafanızın aşırı derecede dalgın olması gerekir. Dikkat çeken görünümleri vardır. İki tarzda dikkat çekerler; görünüm ve davranış. Ya ikisi ile ya da illa ki bir tanesi ile. Mutlaka ama mutlaka her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. İnsanların kendisine hayran olmasını ister ve bu duruma bayılırlar.

Aslan burcu insanları son derece çalışkandır. Bu durum ancak doğum anında ters yıldız etkisi ile değişebilir. Her ne olursa olsun hedefledikleri noktaya mutlaka ulaşırlar. Aslan burcunun en önemli ve birinci hedefi maddi anlamda güçlü olmaktır. Peki maddi gücü neden ister? Lüks ve ışıl ışıl bir hayata sahip olmak için. Yukarıda da belirttiğimiz gibi gösterişe karşı aşırı düşkünlükleri vardır. İstediklerini elde etmek için tüm gücüyle çalışabilirler. Başarıları ile övünmeyi seven insanlardır. Övünmekte de haklı olduklarını söylemek gerekir. Şunu unutmamak gerekir; her Aslan burcunun içerisinde biraz da olsa tembellik yatar.

Aslan burcu insanı cömert bir insandır. Sevgisini her anlamda gösterir. Sevmeyi ve sevilmeyi ister. Tam anlamıyla müthiş bir enerjileri vardır. Tüm burçlar arasında insanlara liderlik etmeyi ve yönetmeyi en çok isteyen burçtur. Aksi bir durum olmadığı sürece son derece gözü kara ve girişken özellikler sergiler.

Aslan burcu insanlarının sosyal hayatı oldukça hareketlidir. Hem sosyal hayata hem de aile hayatına aşırı derecede önem verir. Dışarıdan bakıldığında yoğunluğu görülebilir. Ciddiyetin hakim olduğu bir yaşantıları vardır. İnsanların kendisine ihtiyaç duymasını ister. Bu istek ile enerjileri daha da güçlenir.

Aslan burcunun iki farklı yüzü vardır ve bunu fark etmek biraz zordur. İhtiyacı olan herkese karşı yardımları açıktır. Aslan burcu asla yönetilecek bir insan değildir. İkinci planda kalmak ona göre değildir. Bu aşkta da işte de böyledir. Değişmez. Aksi halde hastalanabilirler. En büyük ihtiyaçlarıda pohpohlanmak ve övülmektir. Onu hem övüp, hem de ondan faydalanan insanlar olabilir çevresinde. Kendisi de bunu fark eder ama övülmekten vaz geçmez.

Genellikle dürüst, geniş, sıcakkanlı ve iyi bir insandır. Aslan burcu insanları büyük bir sorunla ilgilenirken bile sakinliğini kaybetmez. Azimli ve güçlü bir şekilde problemleri çözer. Bu tarz davranışlar sergilediğinde, insanların ona gıpta etmesine şaşmamalı. Anlama ve algılama yetenekleri oldukça güçlüdür ve tüm dikkatini bir noktada toplamaları ile donatılmış özellikleri vardır. Tüm bu özellikler ile kimi zaman sert eleştiriler yapabilirler.

Aslan burcu insanı hoşuna gitmeyen insanı veya bir durumu alaycı, kırıcı ve yaralayıcı bir şekilde eleştirebilir. Yaptıkları eleştirinin bir insanı kırıp, kırmadığını pek umursamazlar. Kendi düşüncesinden başka bir düşüncenin doğruluğu kolay kolay kabul etmezler. Ona göre aldıkları kararlar, kusursuzdur. Bu konuda yaptıkları her şeyi aslında iyi niyetleri ile yaparlar. Yine de kimi zaman yaptıkları bir insana fazla gelebilir. Hal böyle olunca bazen sevimsiz olabilirler.

Aslan burcu insanı her zaman düşman olduğu kişinin karşısında olur ve yapacaklarını, söyleyeceklerini bu şekilde söyler. Kendisi ne kadar mert ise, insanlarında o kadar mert olmasını bekler. Kendine olan güveni ve huzurlu yapısı, güçlü oluşundan kaynaklanır. Kendine olan aşırı güveninin, kibre dönüşme ihtimali vardır.

Enerjisi hırslı oluşuna bağlıdır ve neredeyse bitmek bilmez. Bu da hem iş hayatlarındaki hem de özel hayatlarındaki başarının sırrıdır. Olayları ele alışı, uygulama biçimi sayesinde lider bir kişiliktir. İnsanları harekete geçirebilme özellikleri vardır. Bir şeye inanıyorsa, onu sonuna kadar savunur. Savunurken de aşırı derecede enerji ve çaba harcamaktan çekinmez.

Aslan burcunun canlı yapısı ve negatif olaylara bakış açısı, çevresindeki insanları motive eden bir özellik olarak öne çıkar. Sürükleyici etkileri vardır. İnsanlar kolay kolay onunla başa çıkamaz. Aslan burcu insanının merhamete ihtiyacı yoktur. Gerektiği zaman tüm inisiyatifi eline almaktan çekinmezler.